Біографія

Дата народження: 21 вересня 1947 (67 років)

Знак зодіаку: Діва

Місце народження: м.Портленд, Мен, США.

Стівен Кінг народився у Портленді, штат Мен. Коли Стівену було два роки, його батько вийшов з дому за цигарками, і більше його ніхто ніколи не бачив. Дитинство Стівен провів у роз'їздах між Фортом Уейн, штат Індіана, де жила сім'я його батька, і штатами Массачусетс і Мен, де жили родичі матері. Зрештою, Стівен і Девід осіли разом з матір'ю в Дурхемі, штат Мен. Там же вони і вчилися. У школі Кінг захоплювався фільмами жахів 50-х років, грав у футбольній команді і рок-н-рольної групі. У 1966 році він закінчив школу і вступив до Університету штату Мен в Ороно, який закінчив у 1970 році. У 1971 році він одружився з Табітою Спрюс, з якою познайомився і потоваришував в університеті.


Перша книга Стівена Кінга - оповідання, яке він продав журналу детективів ще під час навчання в школі. Стівен довго не міг влаштуватися на роботу за фахом, тому молоде подружжя жило на ті гроші, що Стівен заробляв чорноробом у промисловій пральні, та на студентські позики і заощадження Табіти. Спорадичні гонорари, які Стівен отримував, публікуючи розповіді в різноманітних «журналах для чоловіків», стали у нагоді молодій родині. Восени 1971 Стівен Кінг почав викладати англійську мову в державній середній школі Хемдену, штат Мен. Весь вільний час він присвячував роботі над книгами: оповіданнями і майбутніми романами. Перші два романи Стівена Кінга багаторазово відкидалися багатьма видавцями, і Кінг, доведений до відчаю, навіть викинув рукопис одного з них в сміттєву, проте за наполяганням дружини зробив останню спробу і послав витягнутий зі смітника рукопис у видавництво «Doubleday» і через деякий час отримав чек на 2,500 доларів. Роман називався «Керрі».


Цікаво, що роман «Переслідуваний» Кінг написав усього за 10 діб. При цьому книги Стівена Кінга були видані сумарним тиражем в сотні мільйонів екземплярів і перекладені на більшість мов світу. Стівен Кінг став найбагатшим письменником за всю історію літератури. Багато (більше сотні!) книг автора були екранізовані.


Стівен Кінг живе в Бенгорі, штат Мен (в якому часто розгортаються події його книг). У 2003 році він отримав Національну книжкову премію за внесок у літературу.

 Остання зміна: 28.08.2015 о 15:50