cover

Лють

Rage

1977
Під псевдонімом Річард Бахман
Рік першого видання в Україні: -
Тип: Роман

Прочитали
9
driverua Ярослав Р Тоня Терещенко jeremija Пандем dexter4935 doode Сюзанна Pavluha
Планують прочитати
1
marynadubyna
Читають
0
Улюблена
0

Опис

Був хлопчик з маленького провінційного містечка. Була смертна туга, яка породжувала жагу зробити хоч що-небудь, не важливо що. Тільки б підірвати звичну нудьгу! Одного разу хлопчик приніс до школи зброю і полилася кров ...


Додаткова інформація

Причини припинення видання роману по всьому світу пов'язані з випадками підліткового насильства в школах Америки.
Перший такий випадок стався у школі «San Gabriel High School», в містечку «San Gabriel», штат Каліфорнія.
26-го квітня 1986-го року Джеффрі Лін Кокс (Jeffrey Lyne Cox) з напівавтоматичною гвинтівкою в руках більше півгодини тримав у заручниках близько 60 школярів, до того як був обеззброєний одним з учнів.
Друг Кокса розповів пресі, що його приятель надихався випадком викрадення рейсу №422 Кувейтський авіаліній (Kuwait Airways Flight 422) і романом С. Кінга «Лють», який той багаторазово перечитував.

У наступному році, 18-го вересня 1989 року, учень школи «Jackson County High School» з містечка «McKee», штат Кентуккі, на ім’я Дастін Л. Пірс (Dustin L. Pierce), озброївшись дробовиком і двома пістолетами, дев'ять годин тримав у заручниках клас алгебри. На щастя, протистояння з поліцією закінчилося без втрат.
Під час обшуку, у спальні Пірса був виявлений примірник «Люті».

2-го лютого 1996 року чотирнадцятирічний підліток Баррі Лукайтіс (Barry Loukaitis) з містечка «Moses Lake», штат Вашингтон, на уроці алгебри в середній школі «The Frontier Middle School» відкрив вогонь з автоматичної зброї, убивши вчителя і двох однокласників.
Коли серед інших учнів розігралася паніка, Лукайтіс сказав «Адже це цікавіше, ніж говорити про алгебру, чи не так?» («This sure beats algebra, does not it?»), Аналогічно тому як герой «Люті» Чарлі Деккер (Charlie Decker) виголосив «Адже це цікавіше, ніж говорити про баб, Томе» («But it sure beats panty raids, Tom»; переклад О. Лежніна).
Лукайтіс на протязі 10 хвилин тримав дітей в заручниках, після чого був знешкоджений вчителем фізкультури.
Суд засудив його до 205 (!) Років позбавлення волі.

І нарешті, 1-го вересня 1997 року, Майкл Корніл (Michael Carneal), під виглядом мистецького проекту, проніс у школу згорток із загорнутими всередині дробовиком і гвинтівкою. У його рюкзаку також знаходились два пістолети.
Прибувши в школу приблизно в 7:45 ранку разом зі своєю сестрою і вставивши затички у вуха, він зробив вісім пострілів з пістолетів по найближчій групі учнів.
Три дівчинки загинули під час госпіталізації і ще п'ять осіб отримали поранення.
За свідченням очевидців Корніл, закінчивши стріляти, сам опустив зброю на землю і здався шкільному директору, сказавши при цьому: «Будь ласка, вбийте мене. Я не можу повірити що зробив це ».
Пізніше Корнілу поставили діагноз «шизофренія», а в його шкільній шафці знайшли роман «Лють».

Саме цей випадок став останньою краплею терпіння письменника:
«Інциденту з Корнілом стало для мене достатньо. Я попросив своїх видавців більше не друкувати цю прокляту річ. Вони погодилися »(« The Carneal incident was enough for me. I asked my publisher to take the damned thing out of print. They concurred »).
Починаючи з того часу «Лють» більше не видається.Відгуки


Щоб залишити відгук потрібно авторизуватись.
Записів немає.